1. JUULIST HAKKAB MUSTVEE MUUSIKA – JA KUNSTIKOOLI JUHTIMA LAURI VÄINMAA

Mustvee Muusika- ja Kunstikooli direktori ametikohale valis konkursikomisjon lõppvooru pääsenud kandidaatide seast kõrgelt hinnatud pianisti, muusikapedagoogi ja muusikaelu korraldaja Lauri Väinmaa.

1979. aastal lõpetas Lauri Väinmaa Tallinna Muusikakeskkooli Ruuta Tarase ja Bruno Luki juhendamisel. Ajavahemikus 1979–1982 õppis Väinmaa Tallinna Riiklikus Konservatooriumis Bruno Luki klaveriklassis ning 1982–1985 Moskva konservatooriumis Lev Vlassenko ja Mihhail Pletnjovi juhendamisel. 1990–1991 täiendas Väinmaa end Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias, kus tema õppejõuks oli Christopher Elton. 1997. aastal lõpetas Väinmaa Eesti Muusikaakadeemia magistriõppe.

Väinmaa õpetab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning annab meistrikursusi erinevates maades. Aastatel 2001–2010 oli ta klaveriosakonna juhataja Tampere Ammattikorkeakoulus Soomes. Väinmaa on rahvusvahelise pianistide festivali "Klaver" asutaja ja kunstiline juht. Ta on Eesti Klaveriõpetajate Ühingu asutajaliige.