Uudised ja teated

« Tagasi

Jõgevamaa meenete konkurss 2018

Konkursi eesmärk

Konkursi eesmärgiks on välja selgitada maakonna aktiivsed meenemeistrid, parima ideelahendusega, parima piirkonnalahenduse ja erineva hinnaklassiga meened, mida sobib nii kinkida kui müüa. Konkursile oodatakse osalema kõiki käsitöömeistreid ning loomeinimesi. Kõigile konkursil osalejatele, kelle tööd saavad tunnustatud ja ära märgitud, pakub SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus tasuta reklaamivõimalust www.visitjogeva.com , www.jaek.ee ja Jõgevamaa  omavalitsuste veebilehtedel ja sotsiaalmeedias. Lisaks pakume võimalust meenete müügiks Jõgevamaa Turismiinfokeskuses Palamusel ja Kuremaa lossis asuvas Käsitöökaubamajas.

Konkursile on oodatud meened, mis:

 • rõhutavad Jõgevamaa kolme piirkonna eripära - Põltsamaa piirkond, Vooremaa piirkond ja Peipsi piirkond
 • on huvitavad, originaalsed ja esteetilised (sh pakend, etikett)
 • on kohaliku päritoluga materjalist
 • on suhteliselt lühikese aja jooksul ja erinevates kogustes toodetavad

Konkursile on oodatud osalema kõik huvilised, kes soovivad suuremat tähelepanu oma töödele ja ideekavanditele, tõsta oma tööde tuntust ja sellega saada eeliseid oma toodete müümisel.

Konkursi korraldajad ja toetajad

Jõgevamaa meenete konkursi korraldaja on SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus.

Konkursi auhinnafondi toetavad Mustvee, Jõgeva ja Põltsamaa vallavalitsused.

Konkursi ajakava

Konkursi algus: 02.aprill 2018.

Konkursitööde esitamise tähtaeg:  11.juuni – 15.juuni 2018 kell 15.00.

Võitjate väljakuulutamine:  26.juuni 2018

Konkursi tingimused ja kategooriad

Konkursile esitatud meeneid saab kasutada inimeste tunnustamisel erinevate ürituste raames, kinkida külalistele nii Eestist kui välismaalt ning neid võib pakkuda müüki kui suveniire.

Meened jagunevad erinevatesse kategooriatesse piirkondade ja hinnaklasside järgi (toote müügihind koos käibemaksuga):

 1. Põltsamaa piirkond – Põltsamaa vald
 • meene hinnaga kuni  10 eurot;
 • meene hinnaga üle 10 euro
 1. Vooremaa piirkond – Jõgeva vald
 • meene hinnaga kuni  10 eurot;
 • meene hinnaga üle 10 euro
 1. Peipsi piirkond – Mustvee vald
 • meene hinnaga kuni  10 eurot;
 • meene hinnaga üle 10 euro

Võimalikult laia valiku meenete edasimüügiks teevad Palamusel asuv Jõgevamaa Turismiinfokeskus (TIK) ning Kuremaa Käsitöökaubamaja, kes võtavad meened realiseerimisega müüki. www.visitjogeva.com veebilehele lisatakse maakonna meenete valik (pildid, hind, kirjeldus, autor, tellimise info) ning seeläbi toetatakse meenete laiemat turustamist.

Konkursi läbiviijatel ei ole kohustust osta ühtegi tööd välja. Konkursi läbiviijatel on õigus pakkuda olenemata konkursi tulemusest kõigile sobivatele töödele müüki panekut  Jõgevamaa Turismiinfokeskuse ruumides Palamusel ja veebilehel või muus meediakanalis reklaamimiseks.

Kõik esitatud tööd saab tagasi alates järgmisest tööpäevast pärast tulemuste väljakuulutamist, aadressil  SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskusesse (JAEK) aadressil Suur 3, Jõgeva linn (Jõgeva Riigimaja II korrus, tuba 213). Korraldajad säilitavad töid üks kuu pärast konkursi tulemuste väljakuulutamist.

Konkursi  vorm

Konkurss on avalik ja ühes etapis läbiviidav.

TÖÖ ESITAMINE

Konkursitöö esitamise viis ja koht

Konkursile esitatav meene tuleb tuua pakitult SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskusesse (JAEK) aadressil Suur 3, Jõgeva linn (Jõgeva Riigimaja II korrus, tuba 213). Pakendile kirjutada märksõna „MEENETE KONKURSS" ning esitaja kontaktandmed: nimi, telefon. Pakend peab endas sisaldama näidistoodet meenest ja osaleja ankeeti. Töö esitamisel tuleb anda allkiri töö üleandmise registreerimise lehele. Soovitame lisada märge säilitamise erinõuete kohta (kergesti purunev, vajab jahedat ruumi vms!)

JAEKi kontoris võetakse konkursitöid vastu E-N kl 9-17 ja R kl 9-15. Hiliseim töö esitamise tähtaeg on  15.juuni  kl. 15.00.

Üks autor võib esitada ka mitu konkursitööd, meenete arv ei ole piiratud. Meened võib esitada eraldi või ühes pakendis.

Nõuded töö vormistamisele

Töö tuleb esitada pakendis vastavalt esitamise viisile. Iga meene juurde kuulub osaleja ankeet. Kui autor esitab konkursile mitu tööd, siis iga töö kohta tuleb täita eraldi ankeet.

Preemiad

Konkursi preemiafond on järgmine:

 • Meene – Põltsamaa piirkond: I koht 200€, II koht 50€, III 30€
 • Meene – Vooremaa piirkond: I koht 200€, II koht 50€, III 30€
 • Meene – Peipsi piirkond piirkond: I koht 200€, II koht 50€, III 30€

Preemiad makstakse välja arve alusel hiljemalt 30 päeva jooksul alates meenekonkursi tulemuste avalikustamisest ajalehes „Vooremaa". Eraisikute puhul arvestatakse preemiasummast maha maksustamisele kuuluv tulumaks. Vastava tasemega tööde puudumisel jääb korraldajatel õigus preemiafondi mitte välja anda.

Tööde hindamise kriteeriumid:

 • piirkonna eripära ja/või identiteedi tabav esitlemine – 40 %
 • kvaliteet  - 30%
 • originaalsus ja leidlikkus – 15%
 • materjali kohalik päritolu – 15%

Hindamiskomisjoni koosseis

Meenekonkursile laekunud tööde hindamiseks ja võitjate väljaselgitamiseks on moodustatud  hindamiskomisjon, kuhu kuuluvad:

 • SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse esindajad
 • Jõgevamaa Koostöökoja esindaja 
 • Kuremaa Käsitöökaubamaja esindaja
 • Ajaleht „Vooremaa" ajakirjanik
 • Iga piirkonna esindaja
 • Ettevõtjate esindajad

Hindamiskomisjoni tööd korraldab komisjoni sekretär Anneli Villem – anneli@jaek.ee, tel. 776 8520, Köstri allee 1, Palamuse, Jõgevamaa Turismiinfokeskus.

Autoriõigused

Konkursile esitatud ja samuti premeeritud tööde kõik varalised õigused ning isiklikud autoriõigused jäävad tööde autoritele.

Konkursile tööd esitades kinnitab osaleja, et ta aktsepteerib kõiki konkursitingimusi ja tal pole konkursi korraldajate suhtes mingeid pretensioone. Ühtlasi annab töö esitaja nõusoleku oma nime ja konkursile esitatud töö(de) avaldamiseks meedias, reklaamides, näitustel jt. kohtades ilma talle selle eest täiendavat tasu maksmata ja vastavat kokkulepet sõlmimata.

Muu

Konkursi tingimused on kättesaadavad SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse kodulehel www.jaek.ee .

Kuulutus