Uudised ja teated

« Tagasi

Tule Saare raamatukogu kolimisele

Saare raamatukogu kolib endisesse vallamajja

Meil on üks uhke plaan. Ja me tahaksime ka kõiki teid oma plaaniga nakatada. Nimelt on Saare raamatukogu saamas endale uue kodu – endise Saare valla kontoriruumid vallamajas. Ilus korras maja ja soe ka. Majja on tulemas veel arstipunkt, hetkel tegutseb seal juba teenuskeskus ja teises maja otsas lasteaed. Sellel majal ei ole treppe, millest üles peaks ronima. Maja ees on suur parkla, kust on paar sammu astuda ja oletegi kohal. Ja meil on raamatukoguga seoses suured plaanid. Meie unistuste raamatukogu on selline, kus saab lisaks raamatute laenutamisele ka kõike muud põnevat teha. Aga sellest juba edaspidi, kui raamatukogu on oma uued uksed lahti teinud.

 

Aga nüüd siis see peamine uudis – nimelt see, kuidas raamatud ühest majast teise võiksid saada? Autole käru taha ja kohale – see oleks nii tavaline ja igav. Aga meil tuli parem mõte. Nimelt mõtlesime, et mis oleks, kui me teeksime raamatuketi? Kohe päris sellise, kus kõik saaksid oma panuse anda? Käest kätte raamatukogu kolida – see oleks juba elamus omaette.

Nii et kõik, kes vähegi soovitad kampa lüüa! Ootame teid 15.aprillil kell 12 Saare raamatukogu juurde. Siis loeme üle, kui palju meid on ja otsustame, kui pika keti me teha saame. Selge on see, et kogu raamatukogu me ühe päevaga ära ei koli, aga meie jaoks oleks tunnike-paar ka väga suureks abiks. Ja peale tööd sööme ühiselt talgusuppi ja peame plaani, milline see uus raamatukogu peaks olema. Ja et me ikka ajalugu ei unustaks, siis uues raamatukogus saab olema üks raamitud tahvel, kuhu kõik raamatukogu kolimise abilised oma nimed kirja saavad.

Raamatukogu on veel avatud viimast päeva 10.aprillil ja siis hakkame pakkima. Ja avame juba pidulikult uues kohas mai keskpaigas.

Täpsemat infot raamatukogu kohta saab Enelt (5805 5171)