Osale sügisesel ühismatkal 21.oktoobril

Olete palutud ja oodatud ühisele matkale pühapäeval 21.oktoobril kell 10.30
Matk toimub kunagise Avinurme-Sonda raudtee tammil. 16 km matka alustatakse kahest lähtepunkist – Mustvee poolt Tartu-Narva maanteelt Avinurme kuulsa rongi poole ja Avinurmest rongi juurest Mustvee poole. Et pikka sirget matkarada igav läbida ei oleks, leiab matkal osaleja värsketelt viitadelt infot raudteetammiga piirnevate külade ja legendide kohta ning toimuvad toredad tegevused. Teel tutvutakse vaatamisväärsustega, nagu näiteks Hõimupuu, Piilsi küla endine jaamahoone, Alltoa kivi ning Linnanõmme küla (millega on eraldi seotud Kalevipoja legend), Avinurme Rong ja Avinurme Kalevipoeg. Kel jaksu rongist edasi minna, võib tutvuda ka vastvalminud Avinurme Jaamahoonega. Matkaraja keskosas endise Piilsi jaamahoone juures on kahest otsast saabunud  osalejate lõimumine, toimuvad lõbusad tegevused, tervitused ja sõnavõtud ning soojendav puljong pirukaga.

Keskpunktis saab igaüks otsustada, kas matka jätkata või sealsamas matk lõpetada. Arvestatud on ka nendega,  kes ehk ühe otsa liikumisega ära väsivad, seega on valmis transport, mis vajadusel tagasi koju aitab.

Ühe otsa distantsi pikkus on umbes 16km ning lootes kokku saada 100 matkajat üle uue valla, tähistame sellega ka Vabariigi suurt juubelit

Üritus on valla 1.sünnipäevaks. Korraldajateks Piilsi Küla Selts, Avinurme Pritsumeeste Selts, Avinurme Kultuurikeskus. Toetavad Mustvee Vallavalitsus ja SA JAEK.

Matka kuulutus