« Tagasi

Kaitseliit ja Politsei- ja Piirivalveamet korraldavad õppuse KILP 2018

Kaitseliit ja politsei korraldavad sel sügisel, 23.-25. novembril õppuse KILP 2018, mis toimub suures osas Alutaguse valla territooriumil. Õppuse peamine fookus on erinevate ametkondade vahelise koostöö harjutamine.  
Õppuse KILP 2018  eesmärk on  harjutada regiooni jõustruktuuride koostööd erinevate sündmuste lahendamisel. Kolmel päeval toimub aktiivne tegevus, mis tähendab, et ringi liikumas võib näha palju kaitseliitlasi ja teiste ametite esindajaid. 
Õppuse tegevus toimub suuremas osas Alutaguse valla, aga ka Vinni, Lüganuse ja Mustvee valla aladel.  
Sealkandis liiklejad peavad arvestama võimalike liikluskorralduste muudatustega ja järgima politseinike korraldusi. Võimalikud ümberkorraldused liikluses selguvad õppuse käigus. Õppusel osalejad teevad endast kõik, et kohalikku elu võimalikult vähe häirida. 
Samuti kasutatakse õppuse ajal imitatsioonivahendeid (näiteks paukpadruneid ja lõhkepakette), mis võivad tekitada häirivat müra. Soovitame mürapelglikud koduloomad hoida võimalusel siseruumides. 
Õppusel osalevad lisaks Kaitseliidule ja politseile ka Päästeamet, Häirekeskus, Viru vangla ja teised koostööpartnerid. 
PPA ja Kaitseliit tänavad Teid kannatlikkuse ja mõistva suhtumise eest, aidates kaasa suurõppuse turvaliseks kordaminekuks 
Viimati toimus õppus KILP 2015. aastal Jõhvi linnas ja selle lähiümbruses.