« Tagasi

Kalaküla Peipsi järvel

Ajalooliselt kogunesid Peipsi kalamehed talviti nädalateks järvele, kus moodustusid nö kalatänavad või kalakülad. Kala püüti nii pimedas kui valges, suheldi, vahetati kogemusi, tehti koos süüa ja juua, tekkisid isegi ajutised kõrtsid ja kirikud. 
Juba viiendat korda püstitavad Peipsimaa Kogukonnaköök ja Rakke Kalaspordiklubi koos sõprade abiga 2. ja 3. märtsil Peipsi järvele Kasepää küla alla ajaloolise taustaga KALAKÜLA. 
Ehitame 2. märtsil Peipsi järvele tänapäevase KALAKÜLA, kuhu asume kaheks päevaks koos kõikide elujaatavate inimestega ka elama. Püüame kala, nii pimedas kui valges; teeme kohapeal maitsvaid roogasid värskelt püütud kalast; suitsutame ja küpsetame kala otse lõketel; õpime kohalikelt meistritelt siku- ja mõllipüügikunsti, räägime püügist kombaini, kirve ja baldaga; puhume kalamehejuttu ja uhkeldame saakidega. Kui külm väga kontidesse poeb, käime ka saunas, et sooja saada. Lisaks õpituba jääst iglu ja sauna ehitamisest. Laupäeval kell 13.00 kuulame ka põnevat loengut Peipsi kaladest ja kalapüügi ajaloost. Saeme jää sisse jääkarusselli ja korraldame erinevaid jõukatsumisi. Avatud on näitus ajaloolistest kalapüügivahenditest. Laupäeval toimub samas ka suur kalapüügivõistlus „Kasepää Kala", mida juhendab seekord Vladislav Koržets.  KALAKÜLAS on lubatud ka valimisagitatsioon kõikidelt piirkonna ärksamatelt kandidaatidelt ning valimispäeva 3.märtsi avame pidulikult kell 00.00 ja teeme seda korraliku ökosaluudiga. 
Kutsume kõiki huvilisi meiega ühinema. Ööbimiskoha garanteerimiseks tuleks ennast ennem registreerida.  Lihtsalt külastajatel palume kodust kaasa haarata sööginõud, siis saab osa ka ühisköögis valminud hõrgutistest. 
Registreeruda  saab tel. 53934648 Tauno ja tel. 56478105 Kaur.  
Facebok: https://www.facebook.com/events/395622827861943/  
Selle aasta Kalaküla saab toimuma tänu Leader Eesti, Eesti Kultuurkapitalile, Mustvee Vallavalitsusele, Peipsi Harrastuskalastajate Klubile, OÜ Kroonipuule ja muidugi kõikidele headele sõpradele, kes tulevad appi Kalaküla püstitama.  
Tervitustega 
Tauno Laasik 
Peipsimaa Kogukonnaköök 
Tel. 53934648