Maal elamise päev

28. septembril osaleb Mustvee vald üle-eestilises algatuses „Maal elamise päev". See on päev, mis kutsub inimesi hülgama suurlinnatulesid ja uurima, kuidas väljaspool linnamüüre elatakse. Mustvee on otsustanud sel päeval tutvustada kolme piirkonda – Avinurme, Kääpa ja Mustvee

AVINURMES toimub sel päeval 11.00-15.00 KULTUURIKESKUSES:
* SÜGISLAAT ,kus müüa ja osta saab hoidiseid, sügisande, kohalike ettevõtjate toodangut jms., kaunist keraamikat pakub Siimusti Keraamika- ja Savikoda ning samuti toimub taimede rohevahetus!
* Kohvikus on avatud TAMME-KOPRA TALU pop-up KOHVIK.
* Esinevad kultuurikeskuse kollektiivid
* Toimub kohalike ettevõtjate ÜMARLAUD koos vallajuhtidega
* Saab teavet vabadest elamispindadest ja muudest elama asumisega seotud küsimustest! Toimub tööjõudu ootavate ettevõtete tutvustus ja käigud ettevõtetesse

Oma uksed uudistajatele avavad Avinurme GÜMNAASIUM, LASTEAED, KULTUURIKESKUS, RAAMATUKOGU (NB! raamatukogu juures toimub ka RAAMATULAAT- ost-müük-vahetus!), UJULA, SPORDISAAL ja JÕUSAAL.
Avatud on ka AVINURME HOSTEL, kus saab tutvuda maja võimalustega ööbimiseks ja ürituste korraldamiseks. Samas toimub ka VANAVARA MÜÜK.
Avatud on AVINURME PUIDUAIT, ELULAADIKESKUS ja APTEEKRI PUHVET!
NB! 12.00-16.00 saab igal täistunnil sõitu teha AVINURME RONGIGA!

KÄÄPAL toimub sel päeval 11.00 - 16.00:
KÄÄPA OTT-i sügispidu rahvamaja õuel, kus saab osta kohalike ettevõtjate talutoodangut, lasta teha õunamahla, osaleda õpitubades. Kohal on ka Tamme ratsutalu miniloomaaed ja saab ka teha ponisõitu.
* Rahvamaja ees avatud KOHVIK
* Esinevad kultuurikollektiiviid
* Avatud on KALEVIPOJA SEIKLUSPARGI seiklusrajad.
Oma uksed uudistajatele avavad Saare haruraamatukogu (toimub raamatutäika), Voore Kooli lasteaia Kääpa rühm
NB! Õhtul toimub Kääpal TANTSUÕHTU

MUSTVEES toimub sel päeval 11.00 – 16.00
* Uksed avab KULTUURIKESKUS, kus esinevad kultuurikollektiivid, avatud KOHVIK, RAAMATUKOGU, KAALUMUUSEUM
* MUSTVEE KOOLI teadusklassis võimalik vaadata ja teha katseid igal täistunnil
* MUSTVEE SAVIKOJA tutvustus ja meisterdamise õpituba
* MUSTVEE SPORDIHOONE ja uue jõusaali tutvustus
* MUSTVEE JAHTKLUBI, soovijatele paadisõidud Peipsi järvel
* PPA MUSTVEE KORDON-i tutvustus ja ekskursioonid'
* MUSTVEE TERVISEKESKUSE tutvustus

Ootame teid külla ja meile elama!
Infot leiate ka FB: Maal elamise päev

Koduleht