Sarikapidu Avinurme vabatahtlike päästjate juures

Reedel, 4. septembril peeti Avinurme Pritsimeeste Seltsi (APS) uue garaažihoone sarikapidu. Umbes kuus aastat kestnud võimaluste otsing vabatahtlike päästjate „kodu" parendamiseks lõpeb plaanide kohaselt septembri lõpuks. Valmis saab vana hoone uuendamise esimene etapp. Sarikapidu oli selle esimese etapi, garaažiosa seina ja laekonstruktsioonide valmissaamise traditsiooniliseks tähistamiseks. Ehitajad olid katusekonstruktsioonile kinnitanud puitprussi otsa pärja, mille siis tellija esindajad (Aare Kaldma ja Ants Rummel) pidid maha võtma, et esmaspäeval saaksid tööd jätkuda.  Kohal olid Mustvee vallavolikogu esimees Ülle Rosin, vallavanem Aivar Lainjärv, Mustvee päästekomando juht Taavi Müürsepp, ehitaja Bauvärk OÜ juhataja Tõnu Timma,APS-i liikmed. Kutsutud oli ka kohalikke ettevõtjaid, kellest  paljud saatsid õnnitlusi.

Ehitustööde tulemusena valmib senisest veidi suurem, kolme väravaga garaaž, nii et APS-i kõik kolm päästeautot saavad saavad vajadusel kasvõi korraga välja sõita. Samuti saab nüüd korda põrand – vanal oli alus alt mitmest kohast ära vajunud ja betoonplaadid katki murdunud. Katus tuleb märksa soojapidavam kui oli vana.

Ehitustöid aitavad rahastada Mustvee vald, APS oma vahenditest, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, Päästeamet ja kohalikud inimesed. Tööd peaksid olema lõpetatud oktoobri alguseks.

Raivo Reisenbuk