Riigi soovitused aastavahetuseks !

• Veeda aastavahetus kodus. Jäta ära peod. Vaata ilutulestikku kodu ümbruses ja nii, et hoiad teiste inimestega distantsi. Väldi rahvarohkeid kogunemisi õues olles ja aastavahetuse eel poes käies - külasta kauplust ajal, mil seal on vähem inimesi. Piirangutest mööda minnes petame vaid iseennast. Olukord on täna tõsine, nakatuda võib kõikjal ja ükski pidu ei ole kellegi tervise ega elu hinda väärt.
  • Püsi kodus! Koroonaviirusesse nakatumine on Eestis väga kõrge ja käes on hingamisteede kaudu levivate viiruste tippaeg. Ära sea end ega teisi ohtu, vaid järgi kõiki ohutusreegleid: hoia distantsi, kanna maski ja vähenda oma kontakte nii palju kui võimalik.
  • Testida saab ka pühade ajal! Kui sinu perearst pühade ajal ei tööta, siis saatekirja testimisele saab küsida ka perearsti nõuandetelefonilt 1220.
  • Hoolime iseendast ja üksteisest. Stressirohkel perioodil hoiame kontakti oma lähedastega, kuid ohutult. Suhtleme rohkem telefonitsi või veebi vahendusel, aga oleme vähem füüsiliselt koos.
  • Alanud on vaktsineerimine COVID-19 vastu. Eestis on ette nähtud vaktsineerimise võimalus kõigile inimestele. Vaktsineerimine on vabatahtlik ja 2021. aastal kõigile tasuta. Hangi infot vaktsineerimise kohta usaldusväärsetest allikatest nagu www.vaktsineeri.ee.

Head aasta lõppu!
Marek Kiik