JÕGEVA MAAKONNA LOODUSE ÜKSIKOBJEKTIDE PIIRANGUVÖÖNDITE MÄÄRAMINE JA HÄVINUD OBJEKTIDE KAITSE ALT VÄLJAARVAMINE

Keskkonnaministri 11. märtsi 2021 a käskkirjaga nr 1-2/21/124 on algatatud määruste „Jõgeva maakonna kaitstavad looduse üksikobjektid ja nende piiranguvööndi ulatus" ja „Jõgeva maakonna looduse üksikobjektide kaitse alt väljaarvamine" menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet.

Menetluse käigus nimetatakse Jõgeva maakonnas asuva 35 kaitstava looduse üksikobjekti nimi ja määratakse piiranguvööndi ulatus.
Mustvee valla territooriumile jääb neist 8 objekti: Avinurme pärnad, Jõemetsa lõhislehine valgelepp, Jõemetsa pärn, Linnanõmme rändrahn, Liulaske kivi, Ruskavere Kalevipoja lingukivi (Ruskavere rändrahn), Värava kivi ja Tarakvere allikad. Asjasse puutuvaid maaomanikke informeeritakse kirjalikult.

Menetluse käigus kavatsetakse looduskaitse alt välja arvata 15 hävinud või väärtuse kaotanud loodusobjekti. Neist Mustvee valla territooriumil asuvad Roela linnamägi (objekt on praegu nii loodus- kui ka muinsuskaitse all) ja Sepa talu pärn (objekt on hävinud).

Eelnõu avalik väljapanek toimub 05.05.–26.05.2021. Eelnõu ja seletuskirjaga on võimalik tutvuda Keskkonnaameti veebilehel www.keskkonnaamet.ee ja kohalike omavalitsuste kodulehel.

Ootame põhjendatud ettepanekuid või vastuväiteid eelnõu kohta kirjalikult Keskkonnaameti Tartu kontori aadressil Aleksandri 14, 51004 Tartu või e-posti aadressil info@keskkonnaamet.ee hiljemalt 26.05.2021.

Arvestades COVID 19 levikut ja soovitatud ettevaatusabi nõusid, teeme looduskaitseseaduse § 9 lg 4 p 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku koosolekuta. Vastava ettepanekuta avalikku koosolekut aruteluks ei korraldata. Eelistame suhelda sidevahendeid kasutades ja vajadusel lepime kokku kohtumised väiksemas grupis.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud, arvestame, et vastuväited objektide kaitse alt väljaarvamisele puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu orienteeruvalt 2021. aasta teisel poolel ministeeriumitevahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2022. aasta esimeses pooles.

Lisainfo: Maris Paju 5336 5805, maris.paju@keskkonnaamet.ee

Lisa 1 Jõgeva maakonna kaitstavad looduse üksikobjektid ja nende piiranguvööndi ulatus

Lisa 2 Jõgeva maakonna kaitsealuste looduse üksikobjektide kaitse alt väljaarvamine

Lisa 3 SELETUSKIRI