Aasta noortelaager 2019 - Mustvee Valla Noortekeskuse noortelaager TAIP

29.jaanuaril Tallinnas toimunud Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Noorsootöö Keskuse korraldatud iga-aastasel noortevaldkonna tunnustussündmusel Noorte Heaks Tänu toodi esile läinud aasta noorsootöö tegusid ja tegijaid üle Eesti. Toimunud noortevaldkonna tunnustussündmus oli järjekorras neljateistkümnes. Sündmusega seisavad HTM ja ENTK selle eest, et noorsootöösse ja noorte heaks panustajaid märgataks.

Projektlaager TAIP toimus Mustvee vallas 2019. aastal esimest korda ja see tõi Voore Aktiviseerimiskeskusesse kokku 30 noort üle kogu valla. Tegemist oli kakskeelse laagriga, mis keskendus ennetustööle, kaasates tegevustesse Mustvee päästekomando, veebikonstaabli, abipolitseiniku, Punase Risti, muusikaterapeudi, Töötukassa ja mitmeid teisi organisatsioone. Projektlaagri mõte tekkis sellest, et ühinenud valla noored ja noortejuhid ei olnud omavahel tutvunud ja koostööd teinud ning laager näis selleks suurepärane viis. Projektlaager TAIP on olulise tähtsusega eelkõige kohalikule kogukonnale omavahelise koostöö arendamiseks. Suur aitäh, kasvatajad Kadri, Kaidi, Kertu, Triinu, Jelena, Nadežda, Anneli ja kõik koostööpartnerid!

Tulevikus hakkab laager igal aastal valla erinevas piirkonnas toimuma ja juba augustis ootame valla 7-11 aastaseid noori Mustvees toimuvasse laagrisse.

Laidi Grauen, MVN juhataja