Haridus- ja Teadusministeerium ning Harno kutsuvad üles esitama kandidaate iga-aastasele noortevaldkonna tunnustuskonkursile, et tõsta esile noorsootöösse panustanud ja valdkonda edendanud inimesi ja organisatsioone ning mõjukaid algatusi nii kohalikul, üleriigilisel kui rahvusvahelisel tasandil.

Tunnustuskonkursile saavad kandidaate esitada kõik juriidilised ja füüsilised isikud kolmeteistkümnes kategoorias:

• Aasta noorsootöötaja
  • Aasta tegija huvihariduses või -tegevuses
  • Pikaajaline panus noortevaldkonda
  • Aasta noore tegu
  • Aasta noortesõbralik kohalik omavalitsus
  • Aasta noortekeskus
  • Aasta huvihariduse või –tegevuse pakkuja
  • Aasta noorteühendus
  • Aasta noorte osaluskogu või õpilasesindus
  • Aasta noortemalev või –laager
  • Aasta noortesõbralik tegu
  • Aasta nutikas tegu
  • Aasta noortevaldkonna sõber

Kandidaatide esitamise vormid on kättesaadavad Harno Konkursiveebis, kuhu saab kandidaate esitada registreerudes ja sisse logides ID-kaardi, HarID või Mobiil-ID-ga. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 10. november 2021.

Lõpliku ettepaneku kandidaatide riiklikuks tunnustamiseks teeb haridus- ja teadusministrile Haridus- ja Noorteameti poolt moodustatud tunnustuskomisjon, kuhu kuuluvad nii noortevaldkonna esindajad kui ka noored.

Laureaadid kuulutatakse välja 2. veebruaril 2022 noortevaldkonna galal "Noorte Heaks Tänu".

Tunnustamise kord ja lisainfo: hm.ee/noortevaldkonnatunnustamine