« Tagasi

Mustvee saalihoki naiskond saavutas tubli II koha esiliigas

Saalihoki Naiste esiliiga hooaeg sai punkti möödunud nädalavahetusel, kui 6. aprillil toimusid Paikusel otsustavad kohamängud. Tugevat hooaega näidanud Arenculle võitis tasavägises finaallahingus Mustvee naiskonna seisuga 3-1. Pronksi sai kaela Finnish Flash naiskond.

Finaal oli sündmusterohke ja tasavägine

Finaalkohtumine SK Mustvee ja Arenculle vahel algas ärevalt, kus väravaarve avasid mõlemad koosseisud juba kolmandal minutil, kui esmalt lõi Triinu Saluste seisuks 0-1 ning vaid 15 sekundit hiljem viigistas Hanna Alberi. Nii esimese kui ka teise kolmandiku lõpuminutite tabamustega vormistati lõppseisuks 1-3. Vastupanu oli seevastu järjepidev ja häid momente sündis palju. Kokku tehti Arenculle väravale lausa 29 pealelööki, nende 18 vastu. Mustvee poolt sooritatud  pealelöökidest kaks tabas latti, samuti käis pall ka väravajoonel, kust see seejärel siiski välja põrkas.

Hooajale pandi ilus punkt

Olgugi, et kahel eelneval hooajal lõpetati kullaga, jäädi tulemusega siiski rahule. Naiskonna treener Janek Romanovitši sõnul on hõbe igati hea tulemus just seetõttu, et sel hooajal on koosseisu lisandunud mitmeid aktiivseid noormängijaid ja kui vahepeal jäi puudu kokkumängust, siis praeguseks on juurdekasv vilja kandnud. Samuti ei saa salata, et vahepeal oli oht finaalist sootuks kõrvale jääda. Ka mainis ta, et Arenculle isegi vääris võitu, sest olla terve hooaeg tabeliliider näitab tugevat taset. Lõpetuseks lausus naiskonna treener, et nüüd ongi taaskord mille nimel tuleval hooajal vaeva näha ja kuhu püüelda.

Autasustamisel jagati peale poodiumikohtade ka mitmeid eriauhindu ning ühe neist pälvis ka SK Mustvee, kes osutus hooaja vältel vähim karistusi teeninud naiskonnaks. Nii ei saanud Mustvee trahviminuteid ka finaalkohtumises.

Hooaja kokkuvõte

Olgugi, et hooaeg kulmineerus Paikusel, kus otsustati medalistid, sai hooaeg alguse juba 27. oktoobril Raasikul, kust alates peeti maha 15 kohtumist 11 etapi jooksul.

SK Mustvee nimistusse kuulusid hooaja vältel järgmised mängijad: Reili Tooming (kapten), Katrin Kaarama (väravavaht), Eneli Vadi, Sandra Sagar, Mari-Ann Katariina Sklave, Laura Altmäe, Hanna Alberi, Kätlin Kaarama, Sigrit Jermoškin, Merili Pärn, Kristina Pint, Brigita Sibrik, Veronika Kaldma, Darja Bahtina.

15 mänguga suudeti vastaste puurilukkude võrku sahistada kokku 44 väravat ning Mustvee väravavaht Katrin Kaarama seljataha maandus pall kolmekümnel korral, mis on liiga madalaim sisselastud tabamuste arv ühele tiimile. Sealjuures kujunes tema tõrjeprotsendiks 90,1%, mis parimale vaid 0,1% alla jäi.

SK Mustvee eest olid resultatiivsemad:

  1. Kristina Pint - 16 väravat ja 6 söötu
  2. Reili Tooming - 11 väravat ja 4 söötu
  3. Sigrit Jermoškin - 2 väravat ja 8 söötu
  4. Kätlin Kaarama - 6 väravat ja 2 söötu
  5. Eneli Vadi - 4 väravat ja 2 söötu

Oma esimese värava SK Mustvee eest lõi ka esmahooaega kaasa teinud Brigita Sibrik.

Henn Uuetoa