« Tagasi

Peipsi toidu suur pidu Mustvees

MTÜ Peipsimaa Kogukonnaköök
PRESSITEADE 24.04.2019 
 
Peipsi Toit, kogu oma ilus ja maitsvuses, saab välja pakutud sel pühapäeval Mustvees!  
Peipsi kandi rahvas kutsub kõiki parima toidu peole. Pühapäeval, 28. aprillil toimub Mustvee rannapromenaadil  III Peipsi Toidu Suur Pidu.  
Pidu, kus kõige tähtsamal kohal on Peipsi toit, parim tooraine ja võrratud inimesed. Mustveesse tuleb kokku 45 toidupakkujat ja -tootjat üle Peipsimaa piirkonna Setomaast Ida-Virumaani. Pakutakse päris toite ja jooke nii kohapeal nautimiseks kui ka kaasa ostmiseks. 
Peipsi kant on olnud juba mitu aastat  Eesti parimate maitsete piirkonnaks ja selle aja jooksul oleme tublisti edasi arenenud. Inimestele, kes mäletavad eelmiste kevadete Peipsi Toidu Suuri Pidusid Alatskivil ja Mäetagusel, tundub kindlasti, et paremaks enam minna ei saa, aga saab!  Mustvee Pidu  tuleb veel kõige maitsvam! 
Kutsume osa saama peost, mis toimub Mustvee rannapromenaadil,  kuhu mahuvad ära parimad Peipsimaa tegijad kui ka kindlasti kõik selle kunsti nautijad. Pidu toimub kell 11-16 ja annab ülevaate, mida Peipsimaa inimesed toodavad, valmistavad, kasvatavad, püüavad. Päeva jooksul toimuvad erinevad õpitoad, lastele pakub tegevusi Palamuse muuseum.  
Kui Sind ei ole pühapäeval Mustvees, siis pole Sinus toidunautijat. 
Pidu korraldab Peipsi Toit võrgustik koos partneritega ning koostöös Leader Eesti,  Jõgevamaa Koostöökoda, Mustvee Vallavalitsus, Mustvee Kultuurikeskus.  
Ürituse info:  https://www.facebook.com/events/779980579036980/ 
Lisainfo: Peipsimaa Kogukonnaköök MTÜ, maitseelamuse.koda@gmail.com, 53 93 4648.  
 
Peipsimaa Kogukonnaköök MTÜ
Tauno Laasik 53934648