Jõgevamaa aasta ema 2019 tiitel tuli meie valda

Aasta ema 2019 Jõgevamaal on Annika Oras Pällu külast.

Kui kusagil maapiirkonnas elu hästi käima on läinud, siis on sellises paigas olemas aktiivsed ja entusiastlikud inimesed. Just niisuguseks kohaliku elu hingeks on Mustvee vallas Kääpal Annika Oras, kel jätkub jõudu ja energiat olla emaks viiele tütrele ja heaks kaaslaseks abikaasa Kaarlile ning panustada külaelu edendamisse.

Annika sõnul on veel palju teha selleks, et kõiki aktiivselt küla ühistesse tegemistesse kaasa tõmmata, aga õnneks on hästi paljud inimesed juba nendega kaasa tulnud. Ehedaks näiteks on Kääpa OTT. Endise linnainimesena näeb Annika asju natuke laiemas pildis ja mõtleb sellele, mis võiks olla see kompvek, mis inimesi maale elama meelitab.

Annika eestvedamisel toimub Kääpal palju vahvaid üritusi veelgi: Jõululaat, lihavõttepühade perepäev, Avatud talude päev jne. Piirkond oleks saanud nagu „uue hingamise". Aktiivselt väljutakse ka oma piirkonnast, heaks näiteks on osalemine Peipsi Toidu Tänaval.

Annika Orase juhtimisel käivad renoveerimistööd ka Kalevipoja Kojas, kuhu unistuste kohaselt tuleb „maailma parim Kalevipoja muuseum".

Palju õnne Annikale ja ta perele !