Terviseamet hoiatab võimalikest sinivetikatest Peipsi järves

Hoiatus! Meieni on jõudnud info, et Peipsi järve randades on nähtud sinivetikaid. Terviseameti inspektorid läksid täna hommikul proove võtma, et saada olukorrast täpne ülevaade.
Kui vesi on muutunud tänu silmaga nähtavatele helvestele kollakas-roheliseks ja kogu kaldaäär on kaetud tiheda rohelise massiga, millel on kopituse lõhn, siis võib tegu olla sinivetikatega. Kui vee värvi muutvad helbed on nii väikesed, et vette pistetud oksal püsima ei jää, on sinivetika tõenäosus veel suurem.

Kuni proovide selgumiseni palume inimestel hoiduda suplemisest kohtades, kus on märgata rohelist veepinda katvat ollust. "Õitsvas" veekogus suplemine ei ole soovitatav allergilistele inimestele, väikestele lastele, vanemas eas inimestele, eriti ohtlik loomadele. Kindlasti tuleb vältida vee neelamist. Peale kokkupuudet vetikarikka veega tuleb end kohe duši all pesta ja vahetada ujumisriided.