« Tagasi

„Sõitsid saanid sõitsid reed, pika ninaga jäi põllumees“

Taaskord saab politsei teateid maaomanikelt, et saanimehed ei pea lugu kaasmaalaste nähtud vaevast. Igal talvel laekub politseile mitmeid avaldusi maastikusõidukite kohta, mis liiguvad seal, kus päriselt ei peaks. Eriti nukraks teeb asja see, et vahel eelistavad motokelguentusiastid põllumaid, kuhu on külvatud kultuur, milline peaks lume all talvituma, et kevadel taas kasvama hakata. Paraku aga võib selline talikülvil sõitmine tuua kaasa taimede hävimise ja seeläbi ka täitsa käega katsutava kahju põllumehele.

Politsei mõistab, et maastikusõidukitega adrenaliini ning elamuste otsimine on täiesti normaalne, ent siinjuures tuleb ka enesele aru anda, et seiklusjanu ei saa rahuldada kellegi kolmanda arvelt.

Kutsume üles kõiki mootorsaanidega liiklejaid vastutustundlikule ja teisi arvestavale käitumisele. Enne, kui sõidad üle lumevaibaga kaetud võõra põllu, tee paus ja pea aru, kas see mitte pole keelatud. Loo kontakt kohaliku põllumehega, küsi naabrilt või muult maaomanikult ja tee selgeks kohad, kus võib muretult lustida nõnda, et sellega teistele liiga ei tehtaks.