« Tagasi

Uuskasutuskeskuse kaubik tuleb taas!

Uuskasutuskeskuse kaubik peatub laupäeval, 14. mail kell 11.00–12.00 Mustvee Kultuurikeskuse juures ja kell 12.30–13.30 Avinurme Gümnaasiumi juures. Kaubikusse saab ära tuua kodus liigseks muutunud, kuid jätkuvalt heas korras asju, millest kellelgi teisel võiks veel kasu olla. Uuskasutuskeskus teeb kogumisringe üle Eesti selleks, et heas korras asjad ei lõpetaks oma teekonda prügikastis.

Uuskasutuskeskuse kaubikusse saab ära tuua puhtaid ja terveid rõivaid, jalatseid, mänguasju, kotte-kohvreid, nõusid, köögitarbeid, spordi- ja hobitarbeid, kodutekstiile, sisustusesemeid ja väiksemat kodutehnikat.

Turvalisuse kaalutlustel ei võta Uuskasutuskeskus vastu turvatoole ja -hälle, gaasipliite ja kineskooptelereid ning katkiseid ja määrdunud esemeid. Et kõik autosse kenasti ära mahuks, siis ei võeta kogumiringil vastu ka mööblit.

Uuskasutuskeskus sorteerib kõik asjad ning suunab seejärel heas korras esemed uuesti ringlusse. Osa asju läheb abivajajatele, suurem osa aga müüki. Asjade müüki panekuga katab Uuskasutuskeskus isemajandava organisatsioonina oma igapäevased tegevus- ja kaupluste ülalpidamise kulud. Uuskasutuskeskus tegutseb aastast 2004 ja keskusel on 17 poodi üle Eesti, lisaks e-pood pood.uuskasutus.ee.

Uuskasutuskeskus toetab oma koostööpartnerite kaudu suurperesid, naiste tugikeskuseid, pagulasi, koduta jäänud inimesi, loomade varjupaiku ja teisi abivajajaid. Veel teeb Uuskasutuskeskus tihedat koostööd teatri- ja filmitegijatega, õpilasfirmade, kunstitudengite ja käsitöölistega, pakkudes materjale ja laenutades asju.