« Tagasi

Põllumajandusuuringute Keskus (PMK)/Maaeluvõrgustik korraldab 5.-6. oktoobril õppereisi Rootsi.

Õppereisil tutvustatakse Rootsi ettevõtjate praktikaid. Eesmärk on näidata Eesti maapiirkonna ettevõtjatele võimalusi, mis on edu toonud teiste sarnase äri- ja kultuuriruumiga riikide maapiirkondade ettevõtjatele.

Sihtrühmaks on kasvupotentsiaaliga töökohti loovad väikeettevõtjad maapiirkondades, eelkõige Kagu-Eestis ja Ida-Virumaal.

Külastatavad ettevõtted:

  1. Cireko (https://cireko.se/) – Äri- ja liikmesorganisatsioon, mis on sõltumatu ja mittetulunduslik. Eesmärk on ettevõtete üleminek ringmajandusele. Arendatakse koostöövõrgustikke ettevõtete, omavalitsuste ja teiste organisatsioonide vahel. Lisaks korraldatakse sellekohaste teadmiste konverentse.
  2. ReTuna (https://www.retuna.se/) – Maailma esimene taaskasutuskeskus. Eraettevõtted, kes on rentinud keskuse pinda, saavad tasuta ära antud asjad oma kaupluses edasi müüa.
  3.  Lindeborgs eco retreat (https://www.lindeborgs.com/) – Jätkusuutlik mahetalu süsinikneutraalses asukohas, mis pakub heaoluteenuseid, näiteks jooga, keraamika valmistamine.
  4.  Rosenhanska (www.rosenhanska.se) – Pika ajalooga mitmekülgne mõisakompleks, kus saab korraldada pidusid, käia mööda matkaradasid, võtta „metsavanne", sõita parvega ja palju muud.
  5.  Ersboda 4H gård (https://www.4h.se/ersboda/) – Farmi juhib mittetulunduslik laste- ja noorteühing Ersboda 4-H klubi. Ideeks kaasata maapiirkondadesse noori, andes neile võimaluse näha elu väljaspool linnaruumi.
  6.  Swedish Fish Auctions (https://svenskafiskauktioner.se/en/) – Euroopa suurim jõekalade ja jõevähkide digitaaloksjon.

Õppereisi tasu on 300 eur/osaleja.

Vaata veebis: https://www.pikk.ee/sundmus/maaettevotluse-oppereis-rootsi/

Korraldatakse lennu- ja bussitransport, majutus ning toitlustus.
Võimalikud muudatused avaldatakse sündmuse veebilehel ja saadetakse e-kirjaga registreerunutele.

Registreerumise tähtaeg on 26. september.

Kohtade arv piiratud. Varane registreerimine tagab pääsu õppereisile.