Mustvee valla sotsiaalosakond annab teada

Novembris käis sotsiaalosakonna juhataja Maida Michelson kohtumas Voore eakatega. Arutleti erinevatel teemadel ja räägiti, mis südamel. Kokkusaamist ilmestas mardipäeva üllatuskülaline, kes jagas karja- ja pereõnne ning soovis kõigile head tervist. Oli tore ja meeleolukas koos olemine.

Oluline info:

2023. aasta toob kaasa mõned head uudised meie eakatele. Aasta alguses kasvab pensionite baasosa 20 euro võrra, mis kasvatab pea kõigi pensionisaajate pensioni, välja arvatud eripensionäride oma.

1. jaanuarist hakkab kehtima veel muudatus, mis puudutab vanaduspensioniealisi. Nimelt on 2023. aastast vanaduspensioniikka jõudnud inimestele maksuvaba tulu võrdne keskmise pensioniga ehk 704 eurot. See summa ei muutu pensioni kasvades ega ka siis, kui pensionär jätkab tööl käimist. Suurem tulumaksuvaba summa tähendab, et kõik vanaduspensioniealised, kelle pension on järgmisel aastal üle 500 euro saavad jaanuarist kätte pisut rohkem raha.

Alates 1. detsembrist on Saare ja Kääpa piirkonna sotsiaaltöötaja Eha Saar, Mustvees Anneli Kaasik, ning Lohusuu ja Kasepää piirkonnas Piret Tomson.