« Tagasi

Uued tuuled Mustvee valla laskespordis

On alles talv ja kõledad, pimedad talveõhtud vajavad  sisustamist. Rühm lähedalt ja veidi kaugemalt laskehuvilisi käib kokku, et teha tutvust eri liiki sportrelvadega.  Huvi sellega edasi tegeleda tekkis pea kõigil. Nimelt said Naiskodukaitsjad võimaluse osaleda  Avinurme maleva rühmadevahelisel laskevõistlusel  ning kuna endile erilisi ootusi ei seatud saigi harjutatud ja mindud selle mõttega et jälle kogemuse võrra rikkamad.

Kuuldused sellest said levima ja nähes et huvi on tekkis arutelu MTÜ loomisest edendamaks laste, noorte ja täiskasvanute laskesporti. Kuuldes idee autori  visiooni ja usku asja kordaminekusse, omades ka sellealaseid teadmisi ja oskusi polnudki vaja pikalt enam mõelda, ühel talveõhtul sai piisav hulk liikmeid kokku  ja tehtud ta sai, laskespordiklubi Kümnesse  asutamiskuupäevaks sai käesoleva aasta 31.jaanuar. Siselasketiir ise asub Avinurme Gümnaasiumihoone keldrikorrusel.  Edasi liitumine Jõgevamaa spordiliiduga „Kalju"  ja liikmelisus Eesti Laskurliidus. Tänu Mustvee Valla Spordikeskuse juhatajale  on meil olemas signalisatsiooni ja valveteenusega relvahoidla. Oleme tänulikud, sest loodetakse meie kordaminekutesse. 

Nii mitmedki on saanud tänaseks  juba kätt proovida erinevatel võistlustel.  Märtsis toimus Mustvees  valla koolinoorte laskespordiringide laskevõistlus õhkrelvadest laskmises, kus osales  21 noort spordihuvilist, kuu keskel toimus võistlus Iisaku lasketiirus. Seal oli osalemas täiskasvanute arvestuses 5 klubi liiget. Edasi Jõgevamaa meistrivõistlused õhkrelvadest laskmises, toimumiskohaks Jõgeva Maleva kaitseliidu lasketiir, kus  kohtunikena ja võistluse korraldajatena tegid kaasa klubi juhatuse liikmed. Viimane võistlus toimus maikuu esimesel nädalavahetusel Elvas, Tartumaa lahtised meistrivõistlused sportrelvast. Meie laskurid lasid lamades 30 lasku, kus tuli meile meistrikuld, tütarlaste hõbe ja naiste pronks. Läks üle ootuste hästi.

Visioone ja plaane edaspidiseks jätkub , kaasajastamist vajaks nii lasketiir kui ka inventar.  Oleme veel oma tee alguses, suureks abiks oleks toetajaskond, et  saaksime oma tegemistes veel osavamad ja ettevõtlikumad olla, entusiasmi meil jagub! Kel huvi laskespordi enda kohta saab täpsustavat infot ja teavet meie  tegemistest  kodulehelt www.kymnesse.ee