COVID-19

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viirus võib põhjustada köha, palavikku ja hingamisraskusi.
  • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja sümptomitega inimestega kontaktist hoidumine.
  • Pärast riskipiirkonnast naasmist tuleb tervist 14 päeva jooksul jälgida, võimalusel mitte minna tööle ega kooli ning selles vahemikus palaviku, köha või hingamisraskuse esinemisel võtta kohe ühendust arstiga.
  • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
     
  • Информация на русском

Perelepitusteenus

Eesti Lepitajate Ühing (ELÜ) pakub 2020.aastal ELÜ ja SAVE ühisprojekti raames lahku läinud vähekindlustatud või raskustesse sattunud peredele võimalust saada perelepitust. Teenus on kliendi jaoks tasuta.

Perelepituse eesmärk on aidata raskustesse sattunud paaridel leida ühine keel ja sõlmida kokkuleppeid oma ühiste laste elukorralduslikes küsimustes.

Tasuta perelepituse teenust vajavad kliendid saavad oma soovist teada anda aadressil: info@lepitus.ee

Leiame kõigile teenuse soovijatele sobiva lepitaja, võttes arvesse nende elukohta ja suhtluskeelt. Perelepitajad töötavad eesti, vene ja inglise keeles. Seoses eriolukorraga toimub töö ka online´is.

Palun teavitage oma peredega töötavaid kolleege ja toetust vajavaid peresid sellest heast võimalusest ja soovitage julgelt pöördumist nimetatud aadressile.

Kaisa-Kitri Niit
Eesti Lepitajate Ühingu projektikoordinaator
www.lepitus.ee
Kontakttelefon +372 5275528

Sotsiaalkindlustusameti taskuhäälingu saade

Sotsiaalkindlustusametil on valminud esimene taskuhäälingu „Jutus on iva!" saade! Saateid on plaanis hakata tegema regulaarselt, kajastades Sotsiaalkindlustusameti erinevaid teemasid ja teenuseid. 

Lingid kuulamiseks ja jagamiseks:

Pocket Casts  https://pca.st/o9w3o5cd
Spotify https://open.spotify.com/show/6jV9NVFx1983S4vmtS8LTI

 

Kogemusnõustajad pakuvad emotsionaalset tuge

Vabatahtlikud kogemusnõustajat pakuvad eriolukorras tasuta abi veebi- ja telefoninõustamisena (tavakõned, Skype, sõnumvestlused, meilid jms).
Info siin: 

Avatud on dementsuse info- ja usaldustelefon

Julgustame kõiki tervishoiu- ja sotsiaalhoolekande spetsialiste dementsusega seotud küsimuste korral helistama dementsuse info- ja usaldusliinile 644 6440. 
Infoliin on avatud esmaspäeviti, teisipäeviti, neljapäeviti ja reedeti kella 12.00 – 16.00 ning kolmapäeviti kella 16.00 – 20.00.

Info- ja usaldusliin on mõeldud ka dementsusega inimestele ja nende lähedastele. Infoliinile saab helistada nõu saamise kõrval ka murede/rõõmude jagamiseks ning helistada võib ka lihtsalt suhtlemiseks, et vältida isolatsioonis tekkivat üksindus, ärevust ja depressiooni.

Korraldame virtuaalseid tugigruppe dementsusega inimeste lähedastele. Virtuaalses tugigrupis saab osaleda ükskõik millisest Eestimaa paigast, virtuaalse tugigrupiga ühinemiseks peab inimesel olema kõlaritega arvuti ja internetiühendus.
Oma soovist tugigrupiga ühinemiseks võiks lähedased anda märku kirjutades: info@eludementsusega.ee.
Virtuaalsete tugigruppide informatsiooni leiab ka kodulehelt www.eludementsusega.ee

Pakume jätkuvalt ka personaalse nõustamise (keerulisemad küsimused, mida infoliini kaudu lahendada ei saa) ja ekspertnõustamisteenust (dementsusspetsiifiline nõu spetsialistidele – hästi levinud on nt pöördumised asutuse kohandamise kohta).

Küsimuste korral kirjutage palun info@eludementsusega.ee.

Dementsuse Kompetentsikeskus

https://eludementsusega.ee/; infoliini 644 6440 

Pensionite taotlemisest eesti ja vene keeles

Pensionite taotlemisest eesti keeles, siin 

Pensionite taotlemisest vene keeles, siin