KONKURENTSIVÕIME KASVUTOETUSE INFOPÄEV

Augusti lõpus alustab PRIA maapiirkonnas tegutsevate ettevõtjate konkurentsivõime suurendamise investeeringutoetuse taotluste vastuvõttu. Taotlusi saab esitada jooksvalt.

Toetuse eesmärk on aidata kaasa ettevõtete konkurentsivõime suurenemisele ja uute hästi tasustatud töökohtade lisandumisele maapiirkonnas.

Toetatakse projekte, mis on seotud kas ettevõtte jaoks uudse tehnoloogia või uute infotehnoloogiliste lahenduste kasutusele võtmisega või ettevõtte ressursitõhususe parandamisega.

Toetust saab kasutada materiaalse ja immateriaalse vara soetamiseks ning ehitise ehitamiseks või rekonstrueerimiseks. Toetuse suurus on kuni 200 000 eurot ja toetuse osakaal on 40% abikõlblikest kuludest. Toetatakse projekte, mis pole seotud põllumajanduse, metsanduse ega kalandusega.

Taotlejaks saab olla 1 kuni 49 töötajaga ettevõtja, kelle aastane müügitulu kahel eelneval aastal on olnud vähemalt 40 000 eurot. Toetust saab taotleda  projekti elluviimiseks taotleja püsivas tegevuskohas maapiirkonnas väljaspool Tallinnaga piirnevaid valdasid.

Infopäev toimub 14. augustil.

Zoom´i keskkonnas toimuvale infopäevale saab registreeruda SIIN.

Infopäeva ajakava

10:00-11:00   Toetuse eesmärk, võimalused, tingimused – Regionaal- ja Põllumajandusministeerium (REM), Allar Korjas

Küsimused ja vastused

11:00-11:50   Taotlemine, projekti eelarve, projekti elluviimine, toetuse väljamaksmine, e-PRIA – PRIA, Siret Lillemäe, Kairi Rosenthal

Küsimused ja vastused

11.50-12.00   Paus

12:00-12:20   Ehitamisega seotud aspektid toetuse kasutamisel – PRIA, Kaimo Puniste

12:20-13:00   Projekti rahastamise lahendused MES-i laenu ja käenduse abil – Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES), Meelis Annus

13.00-13:10   Eelnõustamine PRIA-s, mis see on ja kuidas seda kasutada – PRIA

13.10-13.30   Täiendavad küsimused ja vastused

Rohkem infot toetuse kohta PRIA kodulehelt ja PRIA toetuste infotelefonilt 737 7678.

Ettevõtte konkurentsivõimet iseloomustab tema suutlikkus teenida kasumit, seejuures kasvatades müügitulu, suurendades töötajate sissetulekuid ning tagades ettevõtte arengu.