Voore Põhikooli õpilaste roheteadlikkuse kasvatamine taastuvenergiaga rohepaviljoni abil

Voore Põhikooli sisehoovi on kerkimas uue õppevahendina rohepaviljon.  Õuesõppepaviljoni eesmärgiks on läbi praktika õpetada lastele, kuidas toodetakse päikese ja tuule abil elektrit. Samuti, kuidas seda kasutada.
Õuesõppepaviljoni katusel on päikesepaneelid ning kõrval tuulegeneraator, millede abil elektri tootmine käib. Kui ühte loodusenergiat ei ole, käib tootmine läbi teise. Ehk tegemist on hübriidsüsteemiga. Toodetud elekter salvestatakse spetsiaalsetesse akudesse.
Rohepaviljon on õppevahendiks ka muul moel. Nimelt on rajatise külgedel vertikaalpõllumajanduse viljelemiseks puidust taimekastid. Nendesse külvatakse õpilaste poolt salateid, kurki, tomateid jms. Kui aiasaaduste kasvatamise peamiseks probleemiks koolideks on nende eest hoolitsemine suveperioodil, siis antud rajatise puhul lahendatakse see mure innovaatiliselt. Rohimisvajadus praktiliselt puudub ning kastmine käib läbi automaatse kastmissüsteemi. Vihmavesi kogutakse suurde tünni ning salvestatud elekter paneb taimeri abil tööle pumbad, mis vastavalt seadistusele taimi kastab. Ehk kui on parajalt sademeid, ei pea suveperioodil külvatud ning istutatud taimede eest hoolitsema.
Rohepaviljoni seadmete juurde on paigaldatud ka virtuaalne kaamera, mille abil saab kogu süsteemil silma peal hoida (kontrollida, et kõik toimib, kontrollida, et mahutis on piisavalt kastmisvett jne).
Õuesõppepaviljoni kasutatakse ka tundide läbiviimiseks. Rajatis pakub ka tuule- ja päikesevarju ning võimaldab klassiga õppida värskes õhus.
Et tehtut iga-aastaselt õpilastele ainetundidesse lõimida, koostati ka õppematerjal. 
 
Rohepaviljoni võimalikuks saamist toetas Eesti riik Sihtasutus Keskkonnainvesteeringute Keskuse kaudu meetmest „Kliima. 7.1 Kasvuhoonegaaside heitkoguse vähendamine" (Taotlusvoor „Õpilaste rohetehnoloogia teadlikkuse suurendamine III – 20.04.2023-21.06.2023")